AS Progres 2005 - strona nieoficjalna

pon.

Relacja z turnieju w Liszkach.

• autor: Dawid-trener, 2014-11-13 18:54

relacja w rozwinięciu wiadomości.

W niedzielę 9 listopada podopieczni Dawida Będkowskiego i Krzysztofa Zwolińskiego wzięli udział w pierwszej edycji ogólnopolskiego turnieju „Kryspinów CUP” w Liszkach. Organizatorem i gospodarzem turnieju był zespół Lotnika Kryspinów, któremu należą się wielkie podziękowania za profesjonalną organizacje i opiekę nad wszystkimi uczestnikami tego turnieju. W zawodach wzięło udział 10 zespołów: Lotnik Kryspinów, Podbeskidzie Bielsko Biała, Wisła Kraków, Resovia Rzeszów, Kmita Zabierzów, Iglopool Dębica, MUKP Dąbrowa Górnicza, AP Gołcza, Gryf Pleśna, AS Progres Kraków. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół trafił do mocno obstawionej grupy „A” wraz z Wisłą Kraków, Resovią, Gryfem oraz Dąbrową Górniczą. Młodzi zawodnicy Akademii Sportu Progres w pierwszym grupowy meczu postanowili „przedstawić” się wszystkim uczestnikom turnieju i bardzo pewnie pokonali Gryfa Pleśna 10:1. W drugim meczu Progresowi przyszło zmierzyć się z Resovią Rzeszów. Mecz rozpoczął się dość niefortunnie dla naszego zespołu od samobójczego trafienia, jednak charakter i wola walki poparta umiejętnościami naszych zawodników pozwoliła na zdominowanie przeciwnika i zwycięstwo 4:1. Kolejne grupowe spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie ponieważ naszym przeciwnikiem był zespół Wisły Kraków. Obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe widowisko stojące na wysokim poziomie. Mecz bardzo wyrównany pełen walki, zaangażowania i ciekawych akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony. Ostatecznie AS Progres zwyciężył 2:1 a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w końcówce spotkania Trenzinger. Ostatni mecz grupowy nasi zawodnicy rozegrali z drużyną MUKP Dąbrowa Górnicza, w tym spotkaniu nie było zwycięzcy i padł remis 1:1, który dał Progresowi pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału.
W półfinałowym starciu zawodnikom AS Progres przyszło zmierzyć się Iglopoolem Dębica. Spotkanie to od początku rozgrywane było pod dyktando naszych zawodników, którzy stwarzali sobie raz za razem sytuacje bramkowe, jednak brakowało przysłowiowego „wykończenia” akcji. W końcu jednak Progres zdobywa upragnionego gola i zwycięstwo, które oznaczało grę w finale całego turnieju.
W Finale spotykały się najlepsze dotychczas drużyny czyli MUKP Dąbrowa Górnicza i Akademia Sporu Progres. Do tego spotkania nasi zawodnicy podchodzą z chęcią pokazania wszystkich swoich umiejętności grania w piłkę, ogromny zaangażowaniem oraz walką oczywiście  zgodnie ze zdrowym duchem rywalizacji i fair play. Mecz rozpoczynamy od kilku ciekawych akcji, które przy odrobinie szczęścia mogły zakończyć się bramkami … to co się dzieje później wprawia w zaskoczenie wszystkich począwszy od zawodników AS Progres po trenerów i rodziców wspierających drużynę na trybunach. Taktyka zespołu z Dąbrowy Górniczej ograniczała się przy każdym wznowieniu piłki, czy to z autu, czy od bramki, do bezpośredniego uderzenia w kierunku bramki Progresu. Żeby tego było mało za każdym razem kiedy to wykonywali w polu karnym naszej drużyny zjawiało się dwóch zawodników, którzy za wszelka cenę starali się wbić piłkę wszystkimi sposobami do naszej bramki. Ostatecznie ta taktyka przynosi wymierny skutek w postaci bramki, która podcina nam skrzydła i chęć sportowej rywalizacji. Ostateczny wynik finałowego spotkania to 0:4 dla MUKP Dąbrowa Górnicza.
Podsumowując podczas I Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej KRYSPINÓW CUP zajmujemy II miejsce, oraz indywidualne wyróżnienie dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymuje bramkarz Progresu Żurek.

Wyniki:

Grupa "A"

Gryf Pleśna – AS Progres                           1:10
Strzelcy bramek dla AS Progres: Trenzinger 3, Jania 2, Żakieta 2, Książek 2, Bularz
Asysty: Ciupek 2, Trenzinger 2, Żakieta, Pestka,

AS Progres – Resovia Rzeszów                4:1
Strzelcy: Żakieta 2, Jania, Pestka
Asysty: Jania 2, Pestka, Żakieta

AS Progres – Wisła Kraków                        2:1
Strzelcy: Książek, Trenzinger

MUKP Dąbrowa Górnicza – AS Progres    1:1
Strzelcy: Żakieta
Asysty: Pestka

Półfinał:

AS Progres – Iglopool Dębica                    1:0
Strzelcy: Żakieta

Finał:

AS Progres – MUKP Dąbrowa Górnicza    0:4

Skład:

Żurek, Pestka(C), Bularz, Kurek, Trenzinger, Jania, Żakieta, Książek, Ciupek.

Brak danych.